KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15033372
nr 1503 3372
Sven Nordqvist
(f. 1946), Sverige
Etsning, "Romeo och Julia". Signerad, numrerad 2/50, daterad -85. Bildmått: 33x50 cm. Bladets mått. 47x64 cm, oramat löst blad
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 november 2022
kl 18:55:02
20/11 14:44:27
Sven Nordqvist
Läs mer om Sven Nordqvist